ידיעה מספר 1
ידיעה מספר 2

חדשות ועדכונים מעולם התמ”א :38

קבוצות רכישה

קבוצות רכישה- חסכון גדול בגלל שאתה חלק מקבוצה !

מי לא שמע על התארגנות של קבוצת רכישה כזו או אחרת בפרויקט יוקרתי, ייחודי ואקסקלוסיבי? למושג קבוצת רכישה אנו נחשפים מדי יום בפרסומות ברדיו, בעיתונות, בשלטי חוצות וגם תמיד יש חבר שמכיר חבר ששייך לקבוצת רכישה שתכף סוגרת עסקה נהדרת. בעידן השיתופי של ימינו, הרצון להיות חלק מקבוצה יוצר יותר ויותר מודלים קבוצתיים למגוון רחב של מוצרים אשר מאפשרים התמקחות טובה יותר מול ספקים וקבלת הנחות של עשרות אחוזים. קבוצת רכישה הנה התארגנות של אנשים פרטיים לרכישת קרקע ובנייה משותפת ועצמאית, אשר מדלגים על הרווחים של הקבלן/היזם כדי לחסוך בעלויות.

הניסיון של מקימים – הרווח שלכם

הניסיון המצטבר של מקימים בניהול והבשלת קבוצות רכישה מהתארגנות ועד לבנייה, מאפשר להציע ללקוחות שלנו את יכולות העבודה והמקצועיות שלנו:

איתור קרקעות במחירים אטרקטיביים במיוחד במקומות מיוחדים עם מיקום מעולה.
יחסי עבודה מצוינים עם העירייה לטובת קבלת היתרים במינימום זמן. מעורבות ושת”פ מלא בין מקימים כגוף המנהל לבין חברי קבוצת הרכישה, בכל שלבי התכנון של קבוצת הרכישה, סוללת את הדרך להצלחה ולסיום הפרויקט בזמני שיא. ניסיון מצטבר בהשבחת קרקעות, דבר המביא לעליית ערך הנכס שלך. לחץ כאן לקריאה נוספת על השבחת קרקעות
הוזלת עלויות התהליך ההקמה ע”י תכנון מס נבון המביא למינימום תשלומי מס והוצאות השבחה מהרוכשים. סיוע צמוד לאורך כל התהליך של אדריכל, מהנדס ומפקח בנייה. דבר המבטיח העדר סיכונים כלכליים ואיכות בנייה גבוהה ביותר.

כל הניסיון הזה, מאפשר לחברי קבוצת הרכישה למקסם את היתרונות שקבוצת רכישה מציעה לעומת בניה “קונבנציונלית”.

מה היתרונות של קבוצת רכישה?

הזכויות בקרקע נרשמות כבר בשלב הראשוני על שם חברי הקבוצה, דבר הנותן לחברי הקבוצה רשת בטחון כלכלי בשונה מהמצב אצל קבלן, שם הרישום מתבצע רק לקראת סוף התהליך. קבוצת רכישה יכולה לנצל את כוחה כגוף צרכני, ולבחור בבנק מלווה ובספקי הקצה השונים אשר יעניקו לחברים הקבוצה מימון ומשכנתאות והנחות גבוהות ובתנאים מצוינים.

 •   אפשרות לבחירת שכנים: בקבוצת רכישה אתה יודע מראש מי יהיו השכנים שלך מראש, ואתה יכול לצרף חברים או לבחור אנשים בעלי רקע דומה לשלך.
 • ביצוע התשלומים לגורמי הביצוע, מתקיים לאחר סיום השלב שבגינו נידרש התשלום ובכפוף לאישור הבנק המלווה. לעומת רכישת דירה מקבלן, בה נידרש הקונה לשלם את המחיר המלא לקבלן בעת ביצוע העסקה, וכול שינוי בתכנון או בביצוע במהלך הבנייה עולה ביוקר.
 • חסכון של עשרות אלפי שקלים , המורכב מ:
  1. חיסכון הרווח היזמי שנע סביב 20% מעלות דירה מקבלן, שכן קבוצת רכישה לא קמה למטרות רווח.
  2. חיסכון בהוצאות שיווק הפרויקט שמוציא קבלן, מאחר והקבוצה מתארגנת מראש לרכישת קרקע והקמת בנין מגורים, כך שהדירות העתידיות בה מכורות מראש.
  3. חיסכון בעלות שינויי דיירים במהלך וטרום הביצוע והתכנון.

מהו תהליך הארגון והניהול של קבוצת רכישה?

 • ארגון קבוצת הרכישה: ראשית מאתרים את הקרקע הרצויה, מבצעים בדיקות מקיפות של מצב הקרקע ומנהלים משא ומתן מול הבעלים לתנאי הרכישה.
 • שלב השיווק: על מנת למכור את הדירות ע”פ אומדן המוערך בד”כ ע”י שמאים מנוסים. בד בבד פועלים לאישור התוכניות הראשוניות ברשויות המקומיות. שלב זה מסתיים עם חתימת כלל הדיירים העתידיים על הסכם שיתוף של חברי הקבוצה.
 • רכישת הקרקע: נכתב הסכם מכר של כלל חברי הקבוצה מול בעלי הקרקע. בעלי הדירות העתידיות נרשמים כבעלי הערת אזהרה בקרקע. בתהליך זה מתכנסים חברי הקבוצה לבחירת ועד לקבוצה שייצג אותה עד לתום תהליך הבנייה.
 • תכנון הפרויקט וקבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ולבניה ע”י מנהל הפרויקט.
 • החתמת הבנק המלווה יחד עם הקבלן המבצע בחוזה מחייב בו יינתנו ערבויות וביטחונות מלאים לכלל חברי הקבוצה לליווי בנקאי.
 • שלב הבניה על ידי הקבלן על פי מפרט הבניה ותוכניות הבניה את הדירות של חברי הקבוצה. לפני כל נקודת תשלום לקבלן בודק שמאי מקרקעין מטעם הבנק המלווה מה נעשה בפועל. רק לאחר אישורו מועברים כספים מהבנק המלווה לקבלן המבצע, וזאת כדי לשמור על כספי הדיירים וביטחונות הבנק.

כל התהליך שפורט לעיל דורש זמן, כסף ובעיקר ניסיון, כדי להבטיח ניהול מהיר וחלק של קבוצת הרכישה. מאחר ובקבוצה יש אנשים רבים עם יכולות שונות וצרכים שונים, יש צורך בגוף מנהל אחד, אשר יוכל להניע את הדברים קדימה בהתאם להחלטות הקבוצה. אנו בחברת מקימים צברנו ניסיון רב בגיוס וניהול קבוצות רכישה ואנו מנהלים פרויקטים כאלו ברחבי הארץ ועושים הכול להבטחת שביעות רצון לקוחותינו.

התקשרו אלינו עוד היום לטלפון 03-6961010 כדי לקבל מידע על קבוצות רכישה המתארגנות כיום כדי לחסוך כסף רב בדרך להגשמת החלום שלכם לבית.